Jak płynie życie w saunie

O saunie

Życie w saunie choć momentami gorące może być też bardzo przyjemne. Udało mi się zając jeden z kątów sauny i mieszkam tam już kilak tygodni. Bardzo szybko się przyzwyczaiłem. Początkowo było mi trudno, wiadomo w nowym miejscu ido tego jeszcze tak specyficznym, jednak z czasem się przekonałem, że to miejsce naprawdę mi odpowiada. Teraz jedyne czego mi brakuje to dziewczyna. A tak właściwe nie przestawiłem się –jestem rybik cukrowy, pospolity stawonóg, sześcionogi insekt – jak mnie czasem zwą, niestety nieuskrzydlony. Uwielbiam ciepło i wilgoć wszędzie gdzie panują takie dostosowane do mnie warunki, jestem i ja. A sauna, jak się okazało to jedno z najlepszych miejsc do zamieszkania.

Sauna fińska

Bardzo szybko znalazłem drogę do sauny. Początkowo mieszkałem w rurach, którymi spływała woda z pryszniców sauny. Jednak czułem dyskomfort, poza tym było mi zimno- jestem chyba wrażliwy na zbyt niską temperaturę i powędrowałem, w górę na powierzchnię. Tak długo krążyłem, prawie wyczerpany aż poczułem dziwnie przyjemne ciepło. Biło ono z wielkiego urządzenia, stojącego w jednym z rogów sauny. Był to piec saunowy. Piękna rzecz, niestety jest zbyt nagrzany i zbliżać się do niego raczej nie chcę. Czasem żeby pobyć sam, gdyż saunę odwiedzają przeróżne postaci ludzkie wchodzę do kabiny sauny i tam znajduję jakiś przytulny kąt. Jednak samotność czasem tak mi doskwiera, że zastanawiam się czy by podobnie nie zejść do rur i poszukać partnerki. Jednak perspektywa opuszczenia tego cudownego miejsca mnie przeraża. Z dwojga złego, wolę tu pozostać.

sauna to radość

I tak płynie moje życie. Mija dzień za dniem. Do sauny przychodzą nowi goście, a czasem stali klienci. Staram się pozostać niezauważonym, gdyż mogłoby się to dla mnie skończyć tragicznie. Najlepiej jest wieczorami, gdy wychodzą ostatni klienci z sauny. wtedy mogę bez przeszkód brykać. Ślizgam się po kafelkach, które są już nieco chłodniejsze i jest naprawdę przyjemnie. Potem wchodzę do swojego kąta i jak tylko nadejdzie nowy dzień bacznie obserwuje wszystko, co się wokół mnie rozgrywa. Nie jest to nudne zajęcie, to jak darmowa telewizja. By może wkrótce przybędzie tu jakaś rybikowa panienka i zdobędę jej serce. Będę czekał cierpliwie, jak zawsze, tylko niech się pośpieszy, bo na życie wieczne to się nie zapowiada.

Comments are closed.