Jak miło spędzić czas w saunie

Sauna – magiczne miejsce

Sauna to miejsce, gdzie możemy naprawdę wypocząć. Panuje w niej spokój i cisza. A my zanurzeni w gorącej parze wodnej oddajemy się przyjemności relaksu. Jednak nie każdemu udaje się to osiągnąć, gdyż nie każdy potrafi się w saunie odprężyć. Dla pewnych osób, które idą pozytywnie nastawieni do sauny wizyta kończy się stwierdzeniem, że nie do końca wyobrażali sobie pobyt w saunie właśnie w ten sposób. Przyznają wtedy, że był im zbyt gorąco i niespecjalnie podobało im się, gdy z ciała lał się pot.

Efekt sauny

Można uniknąć tego typu efektów. Wystarczy dopuścić do siebie myśl, że sauna jest miejscem, gdzie się wypoczywa i nie powinno się zastanawiać, jak się w danej chwili wygląda. Przychodzenie do sauny powinno się kojarzyć jako miły sposób spędzania czasu. Wystarczy przyjąć do wiadomości kilka cennych rad i wskazówek.

Jak korzystać  z sauny

Przede wszystkim jeśli idziemy do sauny po raz pierwszy nasza wizyta nie powinna być dłuższa niż 15 minut. Po tym okresie winien nastąpić krótki etap ochładzania ciała. Przebywanie w saunie nie wiąże się tylko z ciągłym przesiadywaniem na ławkach sauny i obserwowaniem innych lub wpatrywaniem się w rozgrzany piec do sauny. Aby dobrze się czuć w saunie należy się nią delektować. Dlatego schładzanie co jakiś czas swojego ciała wodą z naczynia obecnego w saunie jest nieodłączną częścią cyklu saunianego.

Poza tym, co również jest ważne nie powinniśmy się krępować innych. Ponieważ nagość jest formą „odzienia” w jakim wchodzimy do sauny, czasem stajemy się z góry źle nastawieni do całego przedsięwzięcia. Jednak musimy jednocześnie przyjąć do wiadomości, że inni goście sauny niekoniecznie interesują się nami, lecz przyszli do tego miejsca w celach relaksu. Jeśli już nasza nieśmiałość jest na tyle zaostrzona, możemy skorzystać z kabiny sauny, co zapewni nam pewną izolację i pozbawi chwilowo kompleksów.

Rady te być może nie są cenne, a dla niektórych stają się oczywiste, jednak dobre samopoczucie i cieszenie się przebywaniem w saunie jest bardzo ważnym elementem. Z czasem sami stwierdzimy, że wizyty w saunie są przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu i zapomnimy jak trudne były początki.

Comments are closed.