Budowa sauny w domku jednorodzinnym.

To jest sauna

Sauna to odosobnione i zamknięte pomieszczenie, które może znajdować się wewnątrz naszego domku jednorodzinnego, bądź też stanowić oddzielny budynek na zewnątrz. Jedyna ważna rzeczą jest budowa sauny, która powinna być wykonana bardzo solidnie, a materiał wykorzystany w budowie powinien być przede wszystkim odporny na działanie powietrza o wysokiej temperaturze. Saunę możemy zbudować na zewnątrz, bądź też w środku naszego domku jednorodzinnego, w zależności od tego ile mamy miejsca oraz czy pomieszczenie do tego celu jest odpowiednio wyposażone, czyli czy posiada prawidłową wentylację, odpływ kanalizacyjny oraz miejsce na specjalny piec do sauny.

Producent saun

Zanim zdecydujemy się na budowę sauny, powinniśmy zapoznać się z ofertami producentów saun, którzy oferują duży wybór zarówno saun jak i łaźni. Do tych pierwszych należą przede wszystkim sauny, sauny infrared (sauny na podczerwień), natomiast wśród łaźni możemy wyróżnić łaźnie parowe, łaźnie infrared oraz łaźnie tureckie (łaźnie hamman). Sauny różnią się od łaźni budową oraz temperaturą powietrza i jego wilgotnością, która to w saunach jest zdecydowanie wyższa. Producenci saun polecają swoim klientom oba produkty do montażu w domkach jednorodzinnych.

Co z tą sauną?

Budowa saun wbrew pozorom jest prosta, wykonane są one bowiem w całości z drewnianych paneli, a do ich budowy stosuje się świerk skandynawski bądź jodłę kanadyjską, rzadziej używa się drewna o nazwie cedr. Pod warstwę drewna daje się zaś specjalną ścianę izolacyjną, którą wykonuje się zazwyczaj z wełny mineralnej, najlepiej utrzymującej ciepło w pomieszczeniu. Grubość takiej wełny waha się od 45 do 100 mm. Jeżeli zdecydujemy się na budowę sauny w swoim domku jednorodzinnym, zapewne producent saun u którego zakupimy produkt, zapewni nam również profesjonalną budowę i montaż sauny w naszym domu.

Comments are closed.